Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2015 - Rival Sons

Gundars Zaburdajevs, 2015. g. 11. jūnijā

Līdz šīs vasaras lielākajam mūzikas festivālam Positivus atlicis vien nedaudz vairāk par mēnesi, kas nozīmē, ka arī Ceļš uz Positivus lēnām, bet nenovēršami ieiet finiša taisnē. Šodien to turpināsim ar amerikāņiem Rival Sons!

Kas?

Rival Sons pirmsākumi meklējami Kalifornijā 2009. gadā. Skots Holidejs, apvienības ģitārists, pēc savas iepriekšējās grupas izjukšanas ar vēl dažiem tās dalībniekiem meklēja jauno vokālistu un ar MySpace palīdzību atrada Džeju Bukenenu, kurš pirms tam nebija dziedājis rokgrupā un uz Rival Sons sākotnēji lūkojās tikai kā uz blakusprojektu. Tiesa, jau pirmais albums Before the Fire deva Rival Sons iespēju iesildīt tādus smagsvarus kā AC/DC, Eliss Kūpers un Kid Rock.

2011. gadā grupa izdeva savu otro studijas albumu Pressure and Time ierakstu kompānijas Earache paspārnē, kuras uzmanību bija piesaistījusi ar iepriekš savā vārdā nosaukto minialbumu. Pressure and Time bija kritiķi labi novērtēts un ievērojami palielināja grupas popularitāti. Līdzīgs efekts bija arī gadu vēlāk izdotajam Head Down, kura popularitāte ļāva grupai spēlēt festivālos visā pasaulē, iesildīt KISS, kā arī paviesoties populārajā ASV sarunu šovā Jimmy Kimmel Live.

Rival Sons arvien augstākais kāpums ne tuvu nav apstājies arī pēc ceturtā albuma Great Western Valkyrie, kas bija gan grupas komerciāli veiksmīgākais ieraksts, gan arī kritiķu augsti novērtēts. Rival Sons aktīvā koncertēšana un bieži izdotie albumi liek domāt, ka šī kvalitātes un kvantitātes tendence var turpināties vēl un vēl, novedot tikai pie jaunām virsotnēm.

Ko spēlē?

Rival Sons spēlē klasiskā stilā ieturētu blūzroku, liekot vilkt paralēles ar Led Zeppelin, Deep Purple, The Animals. Liela loma ir Bukenena griezīgajam vokālam, tāpat arī Holideja ģitārai, papildus spēku un šarmu piešķir ērģeles.

No pēdējos gados redzētajiem Positivus viesiem, vislīdzīgākie Rival Sons ir pērn atbraukušie nīdelandieši Birth Of Joy, kas arīdzen ir pilnvērtīga un ļoti enerģiska rokgrupa.

Kāpēc jādzird?

Gundars Zaburdajevs, Intro.lv žurnālists: Būtu stulbi Rival Sons nosaukt par roka glābējiem, klasiskā roka glābējiem vai vispār jebkādiem glābējiem, bet nav noliedzams, ka šie puiši spēlē kārtīgu rokmūziku un ir vairāk nekā pelnījuši kārtīgu skatītāju pūlī arī Positivus — lipīgi ģitāras rifi, stilīgs skatuves tēls un dejojams, smags rokenrols ir visi priekšnoteikumi labam koncertam. Smejies vai raudi, bet, ja Bukenenam atkal būs gari mati, varēs pavērot Robertu Plāntu jaunībā, lai pēc tam skatītu viņa brieduma gadu versijas koncertu.

Lauris Anstrauts, Intro.lv žurnālists: Džeks Vaits un The Black Keys katru gadu ir starp māksliniekiem, kurus pirms hedlaineru izziņošanas Positivus festivāla apmeklētāji nosauc par gaidītākajiem, bet, vai nu tāpēc, ka šie vārdi šobrīd Positivus festivālam ir par lielu, vai kādu citu iemeslu dēļ, pagaidām viņi Salacgrīvā nav sagaidīti. Tomēr šķiet, ka festivāla rīkotāji apmeklētāju gaumē ir ieklausījušies, tāpēc šogad festivālā uzstāsies Rival Sons, kuru mūzikai ir daudz kopīga ar abiem iepriekšminētājiem. Protams, viņi nav ne tik slaveni, ne tik augsti novērtēti no kritiķiem, tomēr tiem, kas festivālā gaida kārtīgu rokenrollu ar netīri skanošām ģitārām, uz Rival Sons ir jāiet pilnīgi noteikti.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Viss ir diezgan vienkārši — visi tie, kas ik gadu sūdzās, ka Positivus ir pārāk daudz lēno un mierīgo skaņu, kas nevis liek dejot, bet iemidzina, nedrīkst nepriecāties par Rival Sons. Šī ir lieliska rokgrupa vislabākajās rokgrupu tradīcijās — tā izceļas ar lipīgiem ģitāru rifiem, spēcīgu bungu skanējumu un hipnotizējošiem taustiņu meldiņiem, ko paspilgtina solista pārliecinošais dziedājums. Izklausās pēc klišejas, bet tādi viņi, par laimi, nav — iespējams, ne tā spilgtākā grupa pasaules vēsturē, taču Rival Sons ir gana izteikts rokraksts, kas noteikti izcels mūziķus arī Positivus. Gribētos prognozēt, ka šī būs festa pamatīgākā sex, drugs & rock’n’roll noskaņas virsotne.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus 2015 sērijas raksti:

St. Vincent

Basement Jaxx

Charli XCX

Placebo

Jungle

Everything Everything

Jack Garratt

Tropics

Lamb

East India Youth

Warpaint

Kasabian

Ewert And The Two Dragons

Tavs komentārs