Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2016 - The Japanese House

Jana Udovenko, 2016. g. 12. jūlijā

Līdz Positivus festivālam nu jau atlikušas tik trīs dienas, bet mēs vēl steidzam jūs iepazīstināt ar muzikālajiem atradumiem no festivāla lainapa. Šoreiz nedaudz vairāk par The Japanese House.

Kas?

Pirmo reizi pasaule izdzirdēja par The Japanese House pirms nedaudz vairāk kā gada, kad BBC Radio 1 dīdžejs Zeins Lovs atskaņoja viņas singlu Still savā ēterā. Tobrīd ap meiteni bija daudz vairāk mītu nekā atbilžu. Pirmkārt, neviens nevarēja saprast, kas tā tāda vai tāds īsti ir, jo vokāls bija ieskauts dažādos balss efektos un muzikālos trokšņos. Arī nosaukums The Japanese House lika noprast, ka tā drīzāk varētu būt grupa nevis vienas meitenes projekts. Embera Beina kādu laiciņu izbaudīja šo anonimitāti un pat izprovocēja to, taču viņa negribēja, lai anonimitāte aizēnotu viņas mūziku līdz ar to daudzajiem jautājumiem drīz vien sāka uzrasties atbildes.

Divdesmitgadīgā Embera Beina šobrīd uzturas un muzicē Londonā, un līdz šim paspējusi izdot divus EP, kā arī drīzumā izdos trešo. Tā kā viņa un britu četrotne The 1975 ir zem vienas ierakstu kompānijas, grupas vokālists Metjū Hīlijs un bundzinieks Džordžs Daniels ir kļuvuši par viņas producentiem. Puišu ietekmi var it īpaši just viņas miniplatē Clean, kuras skanējums šķitīs patīkami atpazīstams, ja esi dzirdējis The 1975 jaunāko plati I Like It When You Sleep... . Grupa Emberai izpalīdz ne tikai ar producēšanu, bet arī ar popularizēšanu, jo tieši viņa iesilda The 1975 viņu pasaules turnejā.

Ko spēlē?

Kā izteikusies mūziķe pati, viņas mūzika izklausoties pēc maza, skumja kucēna, kurš klausās Bejonsē, lai uzlabotu sev garastāvokli. Jāatzīst, ka skumju kucēnu viņas skanējumā ir vairāk nekā Bejonsē, un viņas mūzika ērti iekārtojas kaut kur starp melanholisku indie un eksperimentālu elektroniku.

Kāpēc jāredz?

Jana Udovenko, Intro.lv žurnāliste: Ja tev patīk The 1975, tad ir ļoti liela iespēja, ka tev patiks arī The Japanese House. Viņas sapņainās melodijas vijas ar viegli pacilājošiem ritmiem, uzburot patīkamu saulainas svētdienas atmosfēru, tieši tādēļ viņas priekšnesums uz Nordea skatuves svētdienas pēcpusdienā būs tieši laikā. Spriežot pēc viņas iesildošā koncerta ar The 1975, viņa prot viegli iekarot klausītāju sirdis, tādēļ pavisam nemanāmi būsiet The Japanese House varā un kaislīgi aplaudēsiet pēc katras dziesmas.

Rūdolfs Sietiņš, Intro.lv žurnālists: The Japanese House nosaukums rada nepareizu iespaidu, ka šogad Positivus būs gaidāma japāņu hausmūzikas revolūcija. Protams, rūpīgi meklējot, šeit varētu atrast gan hausmūzikas ietekmes, gan japāniskas noskaņas, tomēr The Japanese House ir tīra sintezatoru popmūzika, kas skan laikmetam atbilstoša, ir priecīga un ar pavisam skaidrām saistībām ar vienu no festivālu iemīļotākājām grupām 2016. gadā — The 1975.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Kaut gan The Japanese House būtu ļoti viegli sajaukt ar Imogen Heap ļoti līdzīgo vokālu dēļ, patiesībā šī jaunā dāma ir daudz oriģinālāka, nekā pirmajā brīdī varētu šķist. Viņas skaņdarbi ir viegli un gaisīgi, taču tajā pašā laikā arī atmiņā paliekoši un aizraujoši. Iespējams, tas ir jau pieminētā vokāla dēļ, taču — kādēļ gan neizmantot šādu dāvanu, ja reiz tāda ir pieejama? Pirms viņa tika izziņota Positivus es The Japanese House biju pievērsis minimālu uzmanību, taču nu jo tuvāk ir festivāls, jo aktīvāk klausos dāmas daiļradi, un ne mirkli nešaubos, ka Salacgrīvā viņa spēs radīt ļoti maģisku atmosfēru.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

C Duncan

HÆLOS

Minor Victories

Charles Bradley

Air

Oh Wonder

Mercury Rev

Grimes

Ellie Goulding

Ho99o9

John Newman

M83

Cigarettes After Sex

Iggy Pop

Wolf Alice

San Fermin

Richard Hawley

Years & Years

Liima

Arthur Beatrice

Tavs komentārs