Ceļš uz Positivus 2015 – Fenech-Soler
Turpinot gaidīt Positivus festivālu, šodien sīkāk iepazīsimies ar britu indie roka pārstāvjiem Fenech-Soler.
Kas?
Fenech-Soler ir dibināta 2006. gadā. Grupā ir četri dalībnieki, un tās nosaukums ir aizgūts no basģitārista Daniela Solara pilnā uzvārda (Feneks Solars). Apvienības pirmais studijas albums Fenech-Soler tika izdots 2010. gadā, un tā trīs singli Stop and Stare, Demons and Lies guva atzinību Lielbritānijā, tiekot arī pie raidlaika radiostacijās.
2011. gada martā grupas dzīvi satricināja solista Bena Dafija smagā slimība — vokālistam tika konstatēts sēklinieku vēzis agrīnā stadijā. Fenech-Soler atcēla ieplānoto Lielbritānijas koncerttūri, savukārt Dafijs pāris mēnešu laikā spēja pilnībā atveseļoties.
Vēl tajā pašā gadā grupa spēlēja tādos festivālos kā Glastonberija un V, tāpat arī iesildīja White Lies, Kelis, Robyn un Example koncertus. 2013. gadā klājā tika laists otrais studijas albums Rituals. Fenech-Soler ir zināma arī ar citu mākslinieku skaņdarbu remiksiem — to sarakstā ir Example, Everything Everything un Marina & the Diamonds.
Ko spēlē?
Fenech-Soler spēlē elektroniskās mūzikas iedvesmotu sintpopu. Galvenais uzsvars tiek likts uz bītiem un sintezatora melodijām. Salīdzinot grupu ar kādu jau iepriekš uz Positivus skatuves pabijušu mākslinieku, noteikti jāpiemin Friendly Fires — citu sintpopa apvienību, kura ar savu dejisko skanējumu ielauzusies indie elektronikas pārstāvju zināmāko pārstāvju pulciņā.
Kāpēc jāredz?
Gundars Zaburdajevs, Intro.lv žurnālists: Fenech-Soler noteikti nav pirmā līmeņa mākslinieks un vismaz pagaidām diez vai par tādu kļūs, taču grupas spēlētā mūzika ir lipīga, dejojama un noteikti liks gana aktīvi lēkāt arī Positivus apmeklētājiem. Tai noteikti būs savs atbalstītāju pulciņš, kas uz koncerta neilgo brīdi noteikti pāraugs pamatīgā barā. Lai arī tās sniegums nav nekas unikāls un atšķirīgs, grupa savu darbu pieprot un noteikti neliks vilties arī Salacgrīvā.
Lauris Anstrauts, Intro.lv žurnālists: Fenech-Soler ir grupa, kurai, var teikt, savā ziņā nav paveicies. Nav paveicies tādā ziņā, ka viņi iejuka gūzmā ar citām skanējuma ziņā līdzīgām, grupām, kuru pirms dažiem gadiem nebija mazums, un, nepietiekamu ierakstu kompānijas aktivitāšu vai kādu citu iemeslu dēļ, tajā pazuda. Manuprāt, nepelnīti pazuda, jo kvalitātes ziņā viņi ne ar ko nebija sliktāki par dažām citām grupām, kas no šīs gūzmas beigās izkļuva kā festivālu hedlaineri. Ja Two Door Cinema Club pirms dažiem gadiem savāca cienījama izmēra pūli pie galvenās skatuves, neredzu iemeslu, kāpēc lai to nebūtu pelnījuši arī Fenech-Soler, jo vienīgā atšķirība starp šīm grupām ir tas, ka vienai ir labāks mārketings.
Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Klausoties Fenech-Soler, šķiet, ka šī grupa ir radusies tieši tāpēc, lai uzstātos tajos. Britu mūzika ir lipīga, popsīga, ļoti pozitīva un dejiska, un neredzu nevienu iemeslu, kura dēļ viņu koncerta laikā pie skatuves varētu nebūt pilns ar visdažādākā vecuma dāmām, kuras viena par otru aktīvāk izklaidēsies un laidīsies mūzikas ritmā. Ja ar to vien Tev nepietiek, lai gribētu aiziet uz šo koncertu, paklausies Last Forever, piemēram — būtu taču lieliski šo skaņdarbu dzirdēt kopā ar vēl pāris tūkstošiem mūzikas baudītāju, vai ne?
Iepriekšējie Ceļš uz Positivus 2015 sērijas raksti: