Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2015 – King Gizzard & The Lizard Wizard

Kristaps Zvirbulis, 2015. g. 10. jūlijā

Precīzi nedēļu pirms šīs vasaras galvenā muzikālā notikuma, Ceļā uz Positivus esam sastapuši Austrālijas psihodēliķus King Gizzard & The Lizard Wizard.

Kas?

King Gizzard & The Lizard Wizard ir septiņu cilvēku ansamblis no Austrālijas, kas nedaudz plašākai publikai kļuvis zināms pēdējos divos gados, bet kopā spēlē nedaudz ilgāk — kopš 2010. gada. Piecus gadus spēlēt kopā nebūtu nekas īpašs, ja vien viņi nebūtu pamanījušies izdot jau veselus sešus albumus un divus EP. Turklāt tie izdoti uz pašu dibināta leibla, ar nelielu citu izdevēju palīdzību ārpus Austrālijas robežām.

Šīs grupas parādīšanās zināmos Eiropas un Amerikas festivālos varētu būt saistīta ar prāvo šīs zemes talantu birumu, kuru vārdi pēdējos gados regulāri rotā prominentu mūzikas apskatnieku ikdienas rakstītās slejas un pat gada labāko albumu sarakstus. King Gizzard & The Lizard Wizard, gan vēl tikai ir pašā sākumposmā un tikai tagad tā pa īstam ir ieradušies iekarot vecā kontinenta mūzikas klausītāju sirdis ar enerģiskiem un neprognozējamiem priekšnesumiem.

Ko spēlē?

Tā kā grupas aktīvo dalībnieku skaits sasniedz septiņus cilvēkus, atliek tikai prātot, kas no tā visa sanāks. Četras ģitāras, divi bundzinieki un mutes harmonikas — tāda ir šīs grupas CV īsā versija. Neparedzams ir arī katra jauna ieraksta skanējums. Laika gaitā tas pabijis tādu žanru rāmjos kā garage punk, surf rock, psychedelia, blues un psych pop, bet nekad nav palicis uzticīgs tikai vienam no tiem.

Diezgan īsā laikā iekrātais lielais repertuārs sevī ietver ļoti spēcīgas dziesmas, kas dažos gadījumos izskrien cauri ķermenim kā skudriņas divu, trīs minūšu garumā un pat īstus stadiona roka cienīgus eposus, kas spēj aizraut pat līdz desmit-piecpadsmit minūšu atzīmei. Patīkamu asumu kompozīcijām piedod eksperimenti ar ritma sekcijām un psihodēlisko efektu radošās mutes harmonikas.

Vislielākās asociācijas šīs grupas gadījumā ir ar Thee Oh Sees, kas visticamāk izskaidrojams ar to, ka tieši viņi ir viens no ietekmes avotiem un ir cieņā katram grupas dalībniekam. Ja vēršam uzmanību uz kādu no iepriekšējo gadu māksliniekiem, tad jāsaka, ka psihodēliskie ritmi iekustinātu Temples fanus, enerģiskais priekšnesums dažam atsauktu atmiņā Palma Violets, bet grupas četru ģitāristu varējumu novērtēšana interesi varētu izraisīt Mona De Bo, Anna Calvi un Jammie N Commons cienītājiem.

Kāpēc jāredz?

Gundars Zuburdajevs, Intro.lv žurnālists: King Gizzard & the Lizard Wizard ir psihodēlija visās izpausmēs — sākot ar grupas nosaukumu, turpinot ar dziesmu tekstiem un skanējumu un nobeidzot ar grupas dalībnieku izskatu un neapšaubāmi krāsainajiem mūzikas video. Arī dziesmu garumi var radīt pamatīgu transa sajūtu, variējot no pāris līdz pat vairāk nekā desmit minūtēm. Visiem, kas grib atgriezties sešdesmitajos, šeit būs neliela daļiņa no šī perioda skanējuma, savukārt tiem, kas hipiju laikos atgriezties nekāro, vienkārši nebūs citas izvēles. Un tieši tāpēc šis koncerts arī ir piedzīvošanas vērts.

Kristaps Zvirbulis, Intro.lv žurnālists: King Gizzard & The Lizard Wizard noteikti ir viena no šī gada savdabīgākajām grupām, kas Salacgrīvā kāps uz skatuves. Ticams, ka liela daļa rokmūzikas cienītāju šos austrāļu izpildītājus jau ir atzīmējuši kā must-see izpildītāju. Tie, kas vēl šaubās var rēķināties arī ar mierīgākām melodijām, kas spēs aizkustināt gan puķu bērna sirds stīgas, gan tos, kas vienkārši zvilnēs skatuves tuvumā un izbaudīs satriecošo festivāla atmosfēru.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Cilvēki to var gribēt un var arī negribēt, bet šajā koncertā tripos ikviens tā apmeklētājs. King Gizzard & The Lizard Wizard ir kaut kas pilnīgi traks, džeki, kas nepazīst robežas un muzikāli klausītāju nogādā pavisam citā realitātē. Viņu šoviem nav raksturīga ļoti liela ārišķība, tos pat varētu dēvēt par askētiskiem, taču šajā gadījumā tā pat nav nepieciešama, jo ģitāras runās pašas par sevi.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus 2015 sērijas raksti:

St. Vincent

Basement Jaxx

Charli XCX

Placebo

Jungle

Everything Everything

Jack Garratt

Tropics

Lamb

East India Youth

Warpaint

Kasabian

Ewert And The Two Dragons

Rival Sons

Ghostpoet

Super Besse

Public Access T.V.

SOAK

Tavs komentārs