Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2015 – Peace

Jana Kohno, 2015. g. 11. jūlijā

Jau pēc nedēļas šajā laikā Positivus festivāls noritēs pilnā sparā, taču kamēr vēl esam ceļā uz nākotni, aicinām iepazīties ar vēl vienu interesantu un festivālam tik ļoti atbilstošu grupu no Lielbritānijas — Peace.

Kas?

Ģitārmūzika te nozūd, te atdzimst kā fēnikss no pelniem. Kā vienu no saviem fēniksiem briti pirms diviem gadiem noskatīja Peace — četru garlaicības nomāktu Birmingemas apkaimes puišu 2009. gadā radītu grupu, sākotnēji nenopienti dēvētu par November and The Criminal — tieši ar šādu vārdu arī tika izdots pirmais grupas EP 2010. gadā.

Pēc jauna materiāla radīšanas, svaigākām sajūtām un pārtapšanas no vidusskolas pusaudžiem par nopietnākiem jaunekļiem, četrotne rada nepieciešamību pēc jēgpilnāka nosaukuma, tā kļūstot par Peace un uzsākot nemaz tik mierīgo ceļu uz slavu.

Jauns vārds, un jauni, krietni vien redzamāki panākumi — pirmais oficiālais singls Follow Baby, slavētais EP Delicious, nominācija BBC Sound Of 2013 un plaša jo plaša publicitāte kā must-see grupai, indie un ģitārmūzikas glābējiem.

Loģisks turpinājums tam bija lielisks un atzīts debijas albums In Love, kas arī satur šobrīd zināmākās dziesmas, savukārt pirms pāris mēnešiem izdotais Happy People, lai arī mazāk cildināts, tomēr nezaudē Peace īpašo skanējumu un titulu kā klasiska indie žanra uzturētājiem mūzikā. 

Ko spēlē?

Smejoties puiši apgalvo, ka viņu mūziku galvenokārt ietekmējušas Spice Girls meitenes — kaut kas no deviņdesmitajiem šiem puišiem nudien piemīt, tomēr precīzāk Peace raksturotu citi vārdi. Ja grupas vajadzētu iedalīt klimata zonās, Peace noteikti būtu tropi — četrotnes skaņas ir svaigas, sulīgas, piesatinātas, ģitāras brīžiem rada džungļu ritmus un pat teksti nereti ir piepildīti džunglīgām metaforām, bet tikai pāris dziesmās ieskanās kāda tumšāka nots vai mierīgāki ritmi. Pamatā Peace ir pat ļoti klasisks britu indie, tāds, kas piestāv tieši vasarai un festivāliem.

Peace sakarā nāk prātā vairākas grupas — tā noteikti nav viena konkrēta, ar kuru varētu šos tropiskā indie pārstāvjus salīdzināt. Lai arī ļoti vēletos salīdzināt puišus tieši ar 2013. gada viesiem Palma Violets, kurus tobrīd arī dēvēja par ģitārmūzikas glābējiem, tomēr Peace dziesmās atrodams arī mazliet no Temples krāsainās psihodēlijas ģitāru skaņās vai The Vaccines un Two Door Cinema Club sakausējuma tieši klasiskās indie ģitārmūzikas skaņu dēļ.

Kāpēc jāredz?

Jana Kohno, Intro.lv žurnāliste: Peace vienmēr asociējušies ar augļu saldējumu — krāsains, patīkami veldzē, ir sulīgs, svaigs, ar tropisku raksturu — tieši tādas grupas festivāls ir tik ļoti gaidītas un kopējai noskaņai atbilstošas, turklāt Peace ir viltīga grupa un spējusi sevī apvienot mazliet no visa, tāpēc nešaubos, ka mūs sagaidīs arī kārtīgas dejas pie jautrākajiem singliem. Starp šī gada māksliniekiem neviena grupa nelīdzinās cita citai, un lai arī Peace ir klasiska indie četrotne — arī viņi ir visai unikāli un būtu taču grēks laist garām grupu, kuru mediji joprojām nebaidās dēvēt par labāko apvienību un ģitārmūzikas glābējiem — vēsturiski svarīgais nedrīkst palikt nepamanīts, arī mūzikā ne. 

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: Kas tas būtu par Positivus, ja tajā nebūtu kaut viena stilīga indī blice? Šogad šī loma atvēlēta Peace, ko noteikti var dēvēt par ļoti stilīgu ansambli, turklāt arī aktuālu. Pirms pāris mēnešiem puiši izdevuši jaunu albumu, no kura pāris dziesmas labprāt gribētos dzirdēt dzīvajā. Taču galvenokārt iesaku redzēt šo apvienību viņu iepriekšējā, debijas albuma dēļ, kas bija ļoti laba klausāmviela aizpagājušajā vasarā. Toreiz sajūsmā bija britu mūzikas prese, kas viņus pat ierindoja starp tām grupām, kas palīdzēs ģitārmūzikai izdzīvot. Neredzu iemeslus viņu koncertu neapmeklēt... Jūs taču gribat būt stilīgi?

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Peace, manuprāt, ir izcila festivālu grupa, kurai piemīt visas tās īpašības, ko cilvēki sagaida no Positivus mūziķiem — viņi ir ļoti pozitīvi, popsīgi, dejiski un spēj izklaidēt ikvienu. Es melotu, ja teiktu, ka šo grupu klausos daudz un dikti, bet viņi tam nav piemēroti, jo paskatoties Peace koncertierakstus, kolektīva spēks parādās tieši tajos. Esmu drošs, ka grupa spēs izklaidēt un iekustināt ikvienu, un ko gan citu mēs varam gaidīt no lieliskiem Positivus mūziķiem?

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus 2015 sērijas raksti:

St. Vincent

Basement Jaxx

Charli XCX

Placebo

Jungle

Everything Everything

Jack Garratt

Tropics

Lamb

East India Youth

Warpaint

Kasabian

Ewert And The Two Dragons

Rival Sons

Ghostpoet

Super Besse

Public Access T.V.

SOAK

King Gizzard & The Lizard Wizard

Tavs komentārs