Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2015 - Super Besse

Normunds Vucāns, 2015. g. 17. jūnijā

Tieši mēnesi pirms Positivus festivāla turpinām ceļu uz to, šoreiz nedaudz sīkāk iepazīstot, iespējams, skaļāko vārdu uz I Love You skatuves — baltkrievus Super Besse.

Kas?

Paraugoties uz Supper Besse vēsturi un attīstību atliek vien nobrīnīties, kā ir iespējams tik ātri sasniegt tik daudz. Grupas pirmsākumi meklējami 2014. gada sākumā, kad vokālists un ģitārists Maksims Kulša, basģitārists Alekss Sinica un taustiņnieks Pāvels Mihaloks ierakstīja pirmās piecas dziesmas. Notika tas, starp citu, Maksima virtuvē. Lai vai, kā, grupa šīs dziesmas pēc tam ielika internetā, lai atrādītu tuvākajiem draugiem, taču jaunos Baltkrievus uzgāja britu žurnāls Artrocker un krievu Afiša,  veltot trio ļoti atzinīgus vārdus.

Īsi pēc tam, kolektīvs saņēma uzaicinājumu piedalīties Tallinn Music Week 2014, kaut gan līdz tam bija kopā nospēlējis vien trīs koncertus. Arī Igaunijas galvaspilsētā minskieši saņēma daudz ļoti atzinīgus komentārus par savu sniegumu, kam sekoja arī neskaitāmi koncertpiedāvājumi vasarā, tostarp Positivus festivālā. Tomēr svarīgāks bija koncerts rudenī notiekošajā Viļņas mūzikas nedēļā, pēc kura grupa parakstīja līgumu par savu ierakstu izdošanu Lielbritānijā ar Louder Than War.

Līdzīgi ātrā tempā ir aizvadīta arī 2015. gada pirmā puse. Latvijas klausītājiem pati nozīmīgākā ziņa protams bija par to, ka Super Besse ierakstus izdos pašmāju I Love You Records, kā paspārnē maija nogalē iznāca debijas disks 63610*, ko izcēlām arī kā vienu no labākajiem ierakstiem maijā.

Ko spēlē?

Super Besse dziesmas ir tikai un vienīgi krieviski, kas arī ir viens no grupas galvenajiem trumpjiem. Muzikāli kolektīvs spēlē postpanku un coldwave, žanru labākajās tradīcijās, radot asociācijas ar Kino, Joy Division, arī jaunākām grupām kā Interpol, piemēram. Interesanti, ka baltkrievu blices sastāvā nav bundzinieka — kā viņi paši saka, neviens nespētu izturēt viņu tempu (vairākiem gabaliem tas ir pat 180 sitieni minūtē), kam noteikti var piekrist.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu Positivus viesiem, viskorektākais un loģiskākais salīdzinājums protams būtu ar viņiem pašiem. Tas pat ir vienīgais reālais salīdzinājums, jo šim līdzīgi nav izklausījies neviens no iepriekšējo gadu ievērojamākajiem izpildītājiem.

Kāpēc jāredz?

Uldis Rudaks, mūzikas žurnālists: Grupa Super Besse ir no tām grupām, kuras vislabāk pirmoreiz dzirdēt tieši koncertā — solista Maksima Kulšas mīmika, kustības un aizrautība, spēlējot ģitāru un dziedot, vien ir miljona vērtas, jo ierakstos tas viss iztrūkst. Ja jau esat dziedējuši Super Besse ierakstā, varat būt droši — dzīvajā jums viņi patiks vēl daudz, daudz labāk.

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: Par Super Besse jauniešiem no Minskas labas atsauksmes nācās dzirdēt jau pagājušajā gadā, bet toreiz tam nepievērsu uzmanību. Domājot par to tagad, nākas nožēlot to, cik daudz viņu koncertu palaists garām, un ka tik vēlu piebiedrojos viņu klausītāju pulkam. Pēc maija beigās piedzīvotā viņu koncertā klubā Depo, varu apgalvot, ka viņi tiešām liks ikvienam dejot un tā ir viena no tām grupām, kas jāredz dzīvajā. Ja pirms tam es domāju, ka ar viena koncerta apmeklējumu pietiks, tad tagad es nespēju sagaidīt nākamo reizi, kad viņi viesosies Latvijā.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Ikkatram, kurš kaut reizi ir redzējis kaut daļiņu no kāda Super Besse koncerta uzreiz kļūst skaidrs, ka viņi patiešām ir super. Super enerģiski, super aizraujoši, un, pats galvenais, super kvalitatīvi. Šīs grupas potenciālu nav iespējams neredzēt, un man nav pat ne mazāko šaubu, ka jau pēc dažiem gadiem viņi būs vismaz tikpat pazīstami kā citi I Love You apgādībā pabijušie Latvijas kaimiņi Ewert And The Two Dragons. Katrā ziņā šī visdrīzāk ir pēdējā reize, kad Super Besse Positivus ietvaros būs iespējams vērot uz tik mazas skatuves kā I Love You, tāpēc nenokavē pēdējo iespēju sākt sekot līdzi krutākajiem baltkrieviem, pirms viņi vēl nav kļuvuši par kaut ko patiešām milzīgu!

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus 2015 sērijas raksti:

St. Vincent

Basement Jaxx

Charli XCX

Placebo

Jungle

Everything Everything

Jack Garratt

Tropics

Lamb

East India Youth

Warpaint

Kasabian

Ewert And The Two Dragons

Rival Sons

Ghostpoet

Dažādu izmēru kvalitatīvas teltis par labām cenām:

http://www.averto.lv/lv/teltis/

Elegantas un plašas nojumes mājai, dārzam un pasākumiem:

http://www.averto.lv/lv/nojumes-un-lapenes/

Averto 2015. gada 18. jūnijā, 21:06

Tavs komentārs