Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2015 – East India Youth

Jana Udovenko, 2015. g. 22. maijā

Intro.lv virtuālajā redakcijā pilnā sparā rit sagatavošanās darbi Positivus festivālam, līdz kuram atlicis jau mazāk par diviem mēnešiem. Sagatavošanās darbi sevī ietver arī Ceļš uz Positivus sadaļu, kurā šoreiz apskatīsim East India Youth, kas kāps uz Nordea skatuves piektdien, 17. jūlijā, plkst. 20.30.

Kas?

East India Youth ir Viljama Doila elektroniskās mūzikas solo projekts, kas vien pāris gadu laikā paspējis izpelnīties kritiķu atzinību un Mercury balvas nomināciju. Tas pārsteidz īpaši tādēļ, ka Doila muzikālie pirmsākumi nebūt nav elektroniski. Viņš savulaik muzicēja britu grupā Doyle & The Fourfathers, kas spēlēja dzīvelīgu indie roku.

Ar elektroniskajām skaņām Doils aizrāvies uzreiz pēc grupas izjukšanas un sācis ierakstīt savu debijas albumu Total Strife Forever savas guļamistabas četrās sienās. Austrumlondonas rajons East India Docks, kurā viņš tobrīd dzīvoja, arī iedvesmoja Doilu nosaukt savu solo projektu par East India Youth. Kā skaidro Doils, Youth ir pielikts tādēļ, ka šī vieta viņam nozīmēja pilnīgi jaunu sākumu un radošu atdzimšanu.

Ar Total Strife Forever atdzima ne tikai Doila radošā dzirksts, bet arī karjera. Pēc debijas albuma veiksmīgajiem panākumiem viņam tika piedāvāts līgums ar mūzikas ierakstu kompāniju XL Recordings. Viņu paspārnē Doils šogad izdeva savu otro studijas albumu Culture of Volume.

Ko spēlē?

Viljams Doils spēlē elektronisku mūziku, kas brīžiem ir diezgan popsīga un atmosfēriska, bet brīžiem ļoti agresīva un eksperimentāla. Kā atzīst Doils pats, rakstot pirmo albumu, viņš ietekmējies no tādiem ambientās mūzikas producentiem kā Tims Hekers, Braiens īno un Haralds Bads, taču agresīvākajos mirkļos viņa mūzikā var saklausīt arī šo to no Aphex Twin.

Salīdzināt East India Youth ar kādu no iepriekšējiem Positivus māksliniekiem ir diezgan grūti, taču tuvākais pielīdzinājums varētu būt Elektro Guzzi, jo viņiem arī ir ļoti eksperimentāls piegājiens elektronikai.

Kāpēc jāredz?

Jana UdovenkoIntro.lv žurnāliste: East India Youth ir liels potenciāls kļūt par jūsu festivāla atklājumu. Kaut arī viņa mūzikas pamatā ir elektronika, tajā atrodami gan lipīgi indīpopa piedziedājumi, gan melanholiskas noskaņas, kas padara viņa skanējumu tik interesantu. Manuprāt, vēl interesantāk būtu vērot, kā viņš šīs dažādās noskaņas apvieno koncertā, būdams uz skatuves viens pats. Tā kā viņa uzstāšanās gāja man gar degunu Iceland Airwaves festivālā, pilnīgi noteikti nelaidīšu garām iespēju redzēt viņu Positivus!

Staņislavs FisenkovsIntro.lv žurnālists: East India Youth varētu dēvēt par īstu 21. gadsimta one-man band. Lai gan šobrīd guļamistabas soloprojekti saradušies kā sēnes pēc lietus, nebūt visi ir spējīgi arī dzīvajā nospēlēt vienatnē radīto materiālo. Taču to nevar attiecināt uz Viljamu Doilu, kurš ar savu uzstāšanās veidu ir piesaistījis daudzu uzmanību. Jāpiebilst, ka viņam mugurā nav lielas bungas, pie lūpām nav ermoņikas, kā arī pie kājas nav kāds grabeklis. Viņš ir apbruņojies ar basģitāru, bungmašīnu un sintezatoriem, dzīvajā ļoti kvalitatīvi izpildot savus ierakstus un radot iespaidu, ka spēlē vesela grupa. Pat ja jūs neesat liels East India Youth mūzikas cienītājs, neiesaku palaist garām iespēju šī talantīgā mūziķa koncertu.

Lauris Anstrauts, Intro.lv žurnālists: Vienmēr ir patīkami starp Positivus festivāla viesiem redzēt māksliniekus, kas nesen bijuši nominēti prestižiem mūzikas apbalvojumiem. Šogad šo kategoriju pārstāv arī East India Youth, kurš vēl pagājušajā rudenī bija nominēts Mercury balvai, kas ir Lielbritānijas prestižākais mūzikas apbalvojums, un tas, manuprāt, ir pietiekams iemesls, lai aizietu viņu paklausīties, jo tāpat vien šādiem apbalvojumiem nominēt nemēdz.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus 2015 sērijas raksti:

St. Vincent

Basement Jaxx

Charli XCX

Placebo

Jungle

Everything Everything

Jack Garratt

Tropics

Lamb

Tavs komentārs