Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2015 – SOAK

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 7. jūlijā

Jau nākamās nedēļas nogalē tūkstošiem cilvēku dosies uz Salacgrīvas Zvejnieku parku, lai baudītu festivālu Positivus. Pirms došanās vēl jāizplāno daudzas lietas — ko ņemt līdzi, kā nokļūt un arī to, kas būtu jāredz no festivāla programmas. Šī iemesla dēļ mēs turpinām savu darbu, iepazīstinot jūs ar tiem māksliniekiem, kurus noteikti nedrīkst palaist garām festivāla ietvaros. Šoreiz aplūkosim īru dziesminieci SOAK, kura trešajā festivāla dienā uzstāsies uz Palladium skatuves.

Kas?

Astoņpadsmit gadus vecā Braidija Mondsa-Vatsone jeb SOAK savus pirmos soļus mūzikā spēra savā dzimtajā pilsētā Derijā, Īrijā pirms vairākiem gadiem. Toreiz viņa tikai sāka mācīties spēlēt ģitāru, bet jau paguva ar draugiem izveidot grupu un ierakstīt pirmos demo ierakstus. Tas gan neizpelnījās lielu uzmanību, un drīz vien viņa uzsāka savu solo karjeru. Nenācās gaidīt ilgi līdz tam, ka vietējās raidstacijas ievēroja šo jauno talantu, bet pēcāk arī britu dīdžeji sāka atskaņot viņas dziesmas. Zeins Lovs un BBC6 īpaši izcēla dziesmu Blud, to pat nosaucot par savu favorītskaņdarbu. Ar savu māti menedžeres lomā jaunā māksliniece arī uzsāka aktīvu koncertēšanu.

Papildus solo koncertiem, viņu līdzās savā tūrē uzaicināja Džordžs Ezra, piedāvājot iesildīt pūļus pirms paša uzstāšanās. Tāpat Glāzgovas trijotne Chvrches viņu aicināja doties līdzi Lielbritānijas un vairāku Eiropas koncertu tūrē, kā arī deva iespēju kļūt par pirmo mākslinieku jaunizveidotajā izdevniecībā Goodbye Records. Tas kalpoja kā vēl viens būtisks panākums viņas karjerā, bet jau pēc pāris mēnešiem SOAK uzrunāja neatkarīgā ierakstu kompānija Rough Trade, kas viņai palīdzēja jūnija sākumā izdot debijas albumu Before We Forgot How To Dream.

SOAK debijas plate kopumā izpelnījās labus vērtējumus no mūzikas apskatniekiem, kā arī ar to izdevās ielauzties Lielbritānijas un Īrijas pārdotāko albumu topos. Vēl pie viņas sasniegumiem jāpiemin iekļūšana BBC Sound of 2015 pagājušā gada beigās, kas ir aptauja par daudzsološākajiem jaunajiem māksliniekiem.  Jāatzīmē, ka arī Intro.lv kolektīvs gada sākumā SOAK izcēla kā vienu no debitantiem ar lielu potenciālu nākotnē. No desmit Intro skaņas 2015 māksliniekiem tikai SOAK šogad būs iespējams redzēt festivālā Positivus.

Ko spēlē?

Savu pseidonīmu Braidija izveidoja, apvienojot divu žanru nosaukumus — soul un folk, bet tie nav vienīgie, ko var saklausīt viņas daiļradē. Viņai pašai rodas grūtības, mēģinot izskaidrot, kādā žanrā būtu jāiedala sava mūzika. Viņas skanējumā galvenokārt dominē ģitāra, bet brīžiem ieskanas klavieres un tas tiek papildināts ar dažādiem skaņu efektiem. Runājot par SOAK mūziku, īpaši jāizceļ viņas neparastā balss, ko daudzi mēdz sajaukt ar jauna puiša vokālu. Kad daudzi atklāj, ka ir kļūdījušies, ir pārsteigti, jo šis trauslais, bet spēcīgais vokāls, uzreiz nerada asociācijas ar jaunu meiteni.

Pirms diviem gadiem, kādā intervijā māksliniece atklāja, ka iedvesmojas tostarp arī no tādas art-roka apvienības kā The 1975, kas pagājušajā gadā viesojās festivālā. Taču, atskatoties uz līdzšinējo festivālu viesiem, iespējams, būtu jāpiemin Beach House, kuri varbūt nebija tik aizrauti ar akustisko skanējumu, bet spēja radīt līdzīgu noskaņu.

Kāpēc jāredz?

Kristaps Zvirbulis, Intro.lv žurnālists: Latvijas publikai Salacgrīvā būs lieliska iespēja pievienoties tiem, kas jau izbaudījuši jaunās un talantīgās dziesminieces pirmos soļus lielajā mūzikas lauciņā. Lai gan talantīgā īru mūziķe jau bijusi pie apvāršņa ilgāku laiku, viņas debijas ieraksts dienasgaismu ieraudzīja pavisam nesen. SOAK ar savu trauslo vokālu un indie ritmiem pamanījusies nonākt daudzu kritiķu favorītu rindās. Lai gan vēl tikai tīņu gados, viņai ir pietiekoši daudz talanta, lai radītu tādas skaistas kompozīcijas kā Blud, Sea Creatures un B a noBody, kas rotā katra īsta indie fana pleijlistes. Noteikti vērts redzēt, jo SOAK varētu kļūt par lielu atklājumu daudziem festivāla apmeklētājiem un pat nozagt daļu uzslavas no Palladium skatuves galvenajiem māksliniekiem.

Jana Kohno, Intro.lv žurnāliste: SOAK sākotnēji var šķist kā vairākkārt jau redzēts mūzikas industrijas produkts — smalka, bikla īru meitene vienatnē ar ģitāru, kurai piemīt apbrīnojami trausla, brīžiem aizlūzusi balstiņa un spēja dziļas domas ievērpt maigās melodijās, tomēr jaunajai dāmai piemīt kaut kas neparasti inficējošs. SOAK festivālā redzēsim, viņai esot vēl savas karjeras pašā sākumā — garantēju, ka brīdī, kad ieskanēsies viņas trauslais vokāls, apklusīs visi sanākušie, un SOAK apburs ikvienu ar savu kluso prieku un „smaidošo” balsi.

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: Rakstot viedokļus šai rakstu sērijai, jau vairākkārt esmu pieminējis to, ka ir jāizmanto iespēja apskatīt dzīvajā māksliniekus, kas vēl ir tikai savas karjeras sākumā. SOAK nav izņēmums un, godīgi sakot, no visiem jaunajiem māksliniekiem festivālā man viņas uzstāšanās interesē visvairāk. Ļoti īsā laika posmā viņa ir jau paguvusi sevi pierādīt un šķiet, ka lielākie panākumi vēl tikai sekos. Svētdienas vakarā mākslinieces uzstāšanās var kalpot kā elpas ievilkšana pirms pēdējiem koncertiem un pārliecināšanās par visiem tiem labajiem vārdiem, kas veltīti viņas virzienā pēdējo mēnešu laikā.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus 2015 sērijas raksti:

St. Vincent

Basement Jaxx

Charli XCX

Placebo

Jungle

Everything Everything

Jack Garratt

Tropics

Lamb

East India Youth

Warpaint

Kasabian

Ewert And The Two Dragons

Rival Sons

Ghostpoet

Super Besse

Public Access T.V.

Izbaudi neatkarību no laika apstākļiem!

Dažādu izmēru kvalitatīvas teltis par labām cenām

http://www.averto.lv/lv/teltis

Averto 2015. gada 9. jūlijā, 13:11

Tavs komentārs